Pozłotnictwo
Renowacja zabytkowej stolarki i sztukaterii
Lustra postarzane

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY

Lustra postarzane

Lustra postarzane, zwane także antycznymi, to lustra w których celowo zostaje zniszczona powłoka odbijająca światło - w tym przypadku warstwa srebra nałożona na szkło tradycyjną XIX w. metodą rzemieślniczą.

Zniszczenie to ma na celu jak najbardziej upodobnić nowe lustro do lustra nadszarpniętego „zębem czasu” z tą różnicą, że kontrolujemy w pewien sposób ten proces, który to naturalnie powstaje przez dekady. Jesteśmy w stanie uzyskać różne natężenie tonalne jak i kształty owych zniszczeń, co przekłada się na wyjątkowe walory dekoracyjne i niepowtarzalny design znajdujący zastosowanie w prawie każdym rodzaju wnętrz jako dekoracja, bądź też jako funkcjonalne lustro, które nie zatraci swoich walorów użytkowych.

Lustra postarzane które oferujemy są wykonywane od podstaw. Na szybę o grubości najczęściej 5 mm nalewamy prawdziwe srebro, które następnie jest przez nas oksydowane w taki sposób, że uzyskujemy efekt postarzenia.  Kolory postarzenia, które możemy usiągnąć to czarny, srebrny, złoty, miedziany i mieniący się różnymi odcieniami.  Postarzanie luster to proces, który trwa co najmniej kilka tygodni, z czym należy sie liczyć składając zamówienie. Wymiary i kształty wykonywanych przez nas luster postarzanych ustalamy z Klientem. Można tu puścić wodze fantazji, aczkolwiek  bardzo małe i skomplikowane kształty będą kosztowniejsze. Prosimy pytać o możliwość wykonania konkretnego wymiaru w mailu. Próbki wykonanych przez nas luster można obejrzeć w naszym biurze w Warszawie. Istnieje również możliwość ich przesłania kurierem do innej miejscowości.

Zapraszamy do współpracy architektów wnętrz. 

 

Czym się zajmujemy

Konserwacja i renowacja zabytków

Prace mające na celu odnawianie zabytkowych powierzchni, głównie stolarki drewnianej, kamienia, sztukaterii, stiuków oraz złoceń.

Czytaj więcej
Pozłotnictwo

Dekoracja nowych przedmiotów poprzez nakładanie ozdobnej warstwy złocenia jak również konserwacja i renowacja zabytkowych obiektów.

Czytaj więcej
Lustra postarzane

Wytwarzanie luster tradycyjną metodą nalewania srebra, a następnie oksydowania w taki sposób, aby uzyskać efekt postarzenia.

Czytaj więcej
Projekty ram, oprawa obrazów i luster

Profesjonalna oprawa obrazów, fotografii i luster w wysokiej jakości ramy indywidualnie wykonane dla konkretnego dzieła czy lustra.

Czytaj więcej
Dekoracje ścienne

Tworzone przez nas dekoracje ścienne to beton strukturalny, stiuki, malowidła ścienne, graffiti, oraz inne autorskie projekty.

Czytaj więcej

Referencje

Kontakt

 

 


 

ul. Gagarina 26/5
00-754 Warszawa

www.erhome.com.pl
e-mail: biuro@erhome.com.pl


tel.+48 535193433, +48 535417166

Osoba:
Email:
Telefon:
Wiadomość:
Wyślij