Pozłotnictwo
Renowacja zabytkowej stolarki i sztukaterii
Lustra postarzane

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY

Lustra postarzane

Lustra postarzane, zwane także antycznymi, to lustra w których celowo zostaje zniszczona powłoka odbijająca światło - w tym przypadku warstwa srebra nałożona na szkło tradycyjną XIX w. metodą rzemieślniczą.

Zniszczenie to ma na celu jak najbardziej upodobnić nowe lustro do lustra nadszarpniętego „zębem czasu” z tą różnicą, że kontrolujemy w pewien sposób ten proces, który to naturalnie powstaje przez dekady. Jesteśmy w stanie uzyskać różne natężenie tonalne jak i kształty owych zniszczeń, co przekłada się na wyjątkowe walory dekoracyjne i niepowtarzalny design znajdujący zastosowanie w prawie każdym rodzaju wnętrz jako dekoracja, bądź też jako funkcjonalne lustro, które nie zatraci swoich walorów użytkowych.

Lustra postarzane które oferujemy są wykonywane od podstaw. Na szybę o grubości najczęściej 5 mm nalewamy prawdziwe srebro, które następnie jest przez nas oksydowane w taki sposób, że uzyskujemy efekt postarzenia.  Kolory postarzenia, które możemy usiągnąć to czarny, srebrny, złoty, miedziany i mieniący się różnymi odcieniami.  Postarzanie luster to proces, który trwa co najmniej kilka tygodni, z czym należy sie liczyć składając zamówienie. Wymiary i kształty wykonywanych przez nas luster postarzanych ustalamy z Klientem. Można tu puścić wodze fantazji, aczkolwiek  bardzo małe i skomplikowane kształty będą kosztowniejsze. Prosimy pytać o możliwość wykonania konkretnego wymiaru w mailu. Próbki wykonanych przez nas luster można obejrzeć w naszym biurze w Warszawie. Istnieje również możliwość ich przesłania kurierem do innej miejscowości.

Zapraszamy do współpracy architektów wnętrz. 

 

Referencje

Kontakt

 

 


 

ul. Gagarina 26/5
00-754 Warszawa

www.erhome.com.pl
e-mail: biuro@erhome.com.pl


tel.+48 535193433, +48 535417166

Osoba:
Email:
Telefon:
Wiadomość:
Wyślij