Pozłotnictwo
Renowacja zabytkowej stolarki i sztukaterii
Lustra postarzane

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY

Pozłotnictwo

Pozłotnictwo to dziedzina sztuki pozłotniczej polegająca na pokrywaniu elementów powłoką z metalu w celu nadania im szlachetnego wyglądu. Powłoki pozłotnicze można wprowadzać na różne podłoża: drewno, metal, tynk, marmur, stiuk, papier, skórę czy płótno posługując się takimi materiałami jak: złoto, srebro, brąz, cyna, aluminium i stopy metali w postaci płatków, proszków, past czy farb. Głównym jednak sposobem tworzenia powłok pozłotniczych jest pokrywanie powierzchni płatkami złota i srebra oraz ich imitacjami czyli szlagmetalem i szlagaluminium.

W dzisiejszej dobie techniki pozłotnicze mają zastosowanie w malarstwie, sztukatorstwie, meblarstwie, przy złoceniu metali, pozłacaniu ram obrazów, jak również w konserwacji i renowacji zabytkowych obiektów.  Coraz częściej znajdują też zastosowanie przy luksusowej aranżacji wnętrz, ponieważ są doskonałym sposobem na podkreślenie wyjątkowości miejsca.

Referencje

Brak zdjęcia
Referencje
Dekorator wnętrz Luiza Drobek:

"Firma ERHOME wykonywała dla mojego Klienta dekorację na ścianę telewizyjną. Bardzo profesjonalnie odniosła się do terminu realizacji, zaproponowała ciekawy dekor nawiązujący do reszty pomieszczenia i utrzymała czystość w trakcie i po wykonaniu zadania."

Kontakt

 

 


 

ul. Gagarina 26/5
00-754 Warszawa

www.erhome.com.pl
e-mail: biuro@erhome.com.pl


tel.+48 535193433, +48 535417166

Osoba:
Email:
Telefon:
Wiadomość:
Wyślij